خدمات ما

بومی سازی شده متدهای آموزشی روز دنیا
مکتب آبی > خدمات ما

بسته های استعدادیابی

شناسایی استعدادهای بالقوه ی فرد در زمینه های عمومی، تحصیلی، شغلی در کلیه سنین

شناخت تیپ‌های شخصیتی و واکاوی استعدادهای فرد جهت مهارت آموزی و پرورش

تست های تخمین بهره ی هوشی (IQ)  و هوش هیجانی (EQ) جهت سنجش مهارت های فردی

کشف المان های اسطوره ای فرد جهت پرورش نقاط مثبت یا تخریب عناصر منفی به موجب بالندگی فرد

تعیین چارچوب های شغلی فرد جهت تمرکز هرچه بیشتر و اخذ بهترین نتیجه در آینده

واکاوی ذهنی فرد جهت پرورش فکری و ایده یابی و ثبت اختراع

تعیین مسیر موفقیت فرد به جهت استفاده ی بهینه از زمان و ویژگی های جسمی و روانی شخص

ارائه نمودارها، نتایج و آمارهای جامع به خانواده جهت همکاری و آگاه سازی از شرایط کلی فرد

استعدایابی ورزشی

چگونه به استعداد ورزشی فرزند خود پی ببریم
من خیلی علاقمندم که پسرم یک ورزشکار خوب در حد المپیک شود. باید چیکار کنم؟ نمی دونم در کدام ورزش می تواند موفق شود؟ آیا تنها تمرین و تلاش می تواند باعث شود که پسرم قهرمان شود؟
البته تمرین و تلاش و پشتکار لازمه موفقیت در هر کاری می باشد. اما شرط رسیدن به قهرمانی در رشته های ورزشی در سطوح بالا مانند المپیک علاوه بر تلاش و تمرین نیاز به عوامل و شرایط دیگری نیز دارد. یکی از مهمترین این عوامل استعداد ورزشی می باشد.

راه های مختلفی برای فهمیدن اینکه فرد استعداد لازم را دارا می باشد، وجود دارد. اما هیچ کدام از آنها نمی توانند با صد در صد اطمینان بگویند که ورزشکار شما قهرمان خواهد شد، چون قهرمانی یک پروسه و فرایند پیچیده می باشد و عوامل زیادی در آن دخیل می باشد. اما روش های استعدادیابی می توانند با درصد بالایی از اطمینان مشخص کنند که ورزشکار شما می تواند در یک رشته ورزشی خاص پیشرفت کند یا نه؟

بهترین فرد برای سنجش استعداد فرزندتان مربی با تجربه  و دارای تحصیلات می باشد

جلسات مشاوره فردی و خانواده

هر فراگیر در مکتب آبی برنامه مشاوره ای و برنامه آموزشی خاص خود دارد :

 

۱٫برنامه کلی ( برنامه راهبردی مشاوره )

 

برنامه راهبردی مشاوره باعث می شود دانش آموزان مکتب آبی همه ساله در اوقاتی که دیگران دچار استرس و سردرگمی هستند به بهترین صورت خونسردی خود را حفظ کنند و به بالاترین بازده مطالعاتی برسند.

 

۲٫برنامه شخصی

در کارگاه برنامه ریزی ، دانش آموزان روش برنامه ریزی شخصی و استفاده از بسته ی برنامه ریزی را یاد می گیرند و در طول سال از آن استفاده می کنند . مشاور اختصاصی دانش آموز هر دو هفته یک بار بسته ی برنامه ریزی دانش آموزان را کنترل می نماید و روند پیشرفت را ثبت می کند.

 

۳٫برنامه ی مشاوره ی خانواده

برای این‌که دانش‌آموزان و اولیای آن‌ها به صورت دقیق‌تری با برنامه‌ریزی درسی آشنا شوند و هم‌چنین انتقال تجربه‌ به شکل موثرتری صورت گیرد ؛ مشاورین ، دانش آموزان و اولیای آنان را با توجه به بیش‌ترین ویژگی‌های مشترک‌شان در قالب گروه‌هایی شامل پنج خانواده به جلسه دعوت می‌کنند. در این جلسه مدیر گروه نیز حضور دارد تعداد این جلسات در طول دوره پنج نوبت است.

آزمون های استاندارد روانسنجی

همانگونه که جسم انسان به هر دلیلی دچار مشکل می شود و وی به بیماریهای متفاوتی مبتلا می شود، روان انسان نیز ممکن است به دلایل مختلفی دچار مشکل شود و بیماری روانی را به بار آورد. در بیماریهای مختلف جسمانی، پزشک معالج برای شناسایی دقیق بیماری و در نهایت انتخاب بهترین درمان نیاز به ابزارهایی مانند عکس برداری ها، ثبت امواج، آزمایشهای متفاوت و … دارد تا شدت و نوع بیماری را شناسایی کند. تشخیص شدت و نوع مشکلات و بیماریهای روانی در علم روانشناسی و روانپزشکی، منوط به استفاده از ابزارهای خاصی است که در چندین طبقه قابل دسته بندی می باشند. مهمترین و در عین حال پرکاربردترین ابزارها در زمینه ی تشخیص و درمان مشکلات روانشناختی، آزمونهای روانی هستند که این آزمونها به خاطر داشتن مزایای مختلفی که دارند (مانند اجرای آسان، نتیجه گیری سریع، ارائه اطلاعات جامع و گسترده به متخصص و صرفه ی اقتصادی و . . .) پرکاربردترین ابزارهای اندازه گیری روانی محسوب می شوند که در دنیای روانشناسی به طور گسترده از آن ها استفاده می شود.

ضرورت آزمون ‌های روان شناسی برای دانش آموزان

آزمون‌های روان شناسی به دانش آموزان کمک می‌کند ویژگیها و استعدادهای خود را بهتر بشناسند و به شرایط و خصوصیاتی که یا توجهی به آنها نداشته‌اند و یا میزان توجه به آنها کمتر بوده است با دقت بیشتری نگاه کنند. علاوه بر این اطلاعات آنها را در زمینه‌های مختلف تحصیلی بالاتر برده و در صورت وجود نواقصی در عملکردشان آنها را شناسایی کرده و راه حلهایی برای رفع نواقص ارائه می‌کند. به این ترتیب دانش آموزان می‌توانند عملکرد بهتری نسبت به قبل در زمینه درسی داشته باشند انتخابهای مفیدی انجام دهند و اشکالات احتمالی را رفع نمایند.

کارگاه های فرهنگی و هنری

مکتب آبی برگزاری رویدادهای فرهنگی ، هنری را در دستور کار خود قرار داده است زیرا معتقد است که تغییر سبک زندگی کودکان در سنین ۴ الی ۹ سال بسیار راحت تر است و می توان نسلی دغدغه مند را تربیت کرد . از این  رو مجموعه کارگاه های زیر را در خدمات خود قرار داده است

شعر و موسیقی

گفتگو و اندیشه

ادبیات و داستان نویسی

سینما و تئاتر

مدلینگ و عکاسی

محیط زیست

فلسفه

کارگاه های مهارت آموزی

هوش و خلاقیت :

سنجش ؛ پرورش ؛ ارتقا هوش و خلاقیت

آزمایشگاه علوم :

آزمایشگاه مجهز ؛ آزمایش های معمول

نجوم و کیهان شناسی :

ارائه محصولات ، رصد خورشید ، ثبت نام دورها ، ترازوی سیارات ،تصاویر live  خورشیدی  ، تصاویر سه بعدی

رباتیک و الکترونیک :

ثبت نام دوره  ها ، ارائه محصولات ،معرفی رباتیک به زبان ساده ،فروش پکیج آموزشی  ،بازوی صنعتی ، ربات مسیر یاب ، کیت چشمک زن ، کیت مدار ، هوشمند سازی ،آموزش لحیم کاری

کامپیوتر :

فروش محصولات ،ثبت نام کلاس ها ،ثبت نام کلاس ها ی مربوطه، بازی

کلوپ بازی و سر گرمی :

فروش محصولات ، ثبت نام  (عضویت ) مسابقه ،تشکیل تیم های مختلف

مهندسی سازه :

ثبت نام دوره ها ، تشکیل تیم رقابتی ، ساخت پل ماکارانی

هوافضا :

کارگاه ساخت ، برگزاری مسابقه ، تشکیل تیم