شروع کلاس محاسبات ذهنی ریاضی ( UC MAS )

شروع کلاس محاسبات ذهنی ریاضی ( UC MAS ) :

در روز پنجشنبه مورخ ۹۶/۸/۱۱ برگزار خواهد شد . در کلاس UC MAS که هر پنجشنبه در ساعت ۱۰ – ۱۲ می باشد . دانش آموزان به محاسبات سریع از طریق چرتکه و در مراحل بالاتر محاسبات سریع ذهنی خواهند پرداخت . 

کلاس های یو سی مس با همکاری خانم جهانگیری (نماینده محترم UC Mas در شهر جدید اندیشه ) برگزار می شود .مربی این کارگاه سر کار خانم سلیمان زاده می باشد.

سیستم محاسبه ذهنی و چرتکه ای UCMAS با استفاده از یک سیستم نوآورانه محاسبه ای و با بکارگیری چرتکه باعث هماهنگی بین دونیمکره راست وچپ به طور همزمان شده و با ایجاد یک چهارچوب زیربنایی سبب افزایش ظرفیت ذهن و مهارتهای نظیر مدیریت زمان، تمرکز و توانایی حل مساله می شود که در موفقیت دانش آموزان در همه رشته ها و زندگی روزمره نقش اساسی دارد.

این سیستم دارای ۱۰ سطح اصلی و دو سطح پیش دبستان بوده و یادگیری هر سطح سه ماه و نیم ، هفته ای ۱ جلسه ، ۲ساعته به طول می انجامد که برای دانش آموزان بین ۵ تا ۸ و ۸ تا ۱۳ سال که توانایی خواندن ، نوشتن و توانایی انجام عملیات جمع و تفریق اعداد ۱ الی ۹ را دارند به اجرا در می آید. این سیستم آموزشی دارای ابزار و وسایل منحصر به فردی است که توسط آنها فرایند آموزشی صورت دقیق انجام می گیرد که عبارتند از :

* چرتکه دانش آموز (سوربان) : دارای ۱۷ ردیف بود ه که یک مهره در بالا و ۴ مهره در قسمت پایین آن قرار دارد و جهت انجام محاسبات

* کتاب (تمام رنگی) : ۲ کتاب اصلی – ۱ کتاب تمرین

* CD شنیداری : جهت افزایش میزان دقت و سرعت دانش آموزان در محاسبه ذهنی

* دفترچه تند نویسی : سرعت عمل دانش آموزان در حل مسائل را افزایش می دهد و باعث سرعت بخشیدن به یادگیری مطالب جدید می­شود.

* دفترچه شنیداری : جهت بالا بردن تمرکز دانش آموزان و دقت آنها بسیار مؤثر است.

* فلش کارت : باعث افزایش تصویرسازی ذهنی شده و تکرار آن حافظه کوتاه مدت و بالطبع حافظه بلند مدت مغز را تقویت می کند .

* کیف دانش آموز: جهت یکسان سازی و افزایش نظم دانش آموزان مورد استفاده قرار می گیرد.

شما میتوانید ویدئو مربوط به UC mas را مشاهده بفرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.