ترغیب کودک به شستن دست

دستهایت را بشور ، جمله ای پر تکرار از مادران

دستهات روبشورجمله ای است که چندین بار در روز تکرارش می کنیم ، ولی تا حالا چه جذابیتی برای کودکتان ایجاد کرده اید که به دست شستن اشتیاق نشان دهد ؟ شستن دستها باید بعنوان عادت رفتاری در بیاید . به هرحال برای اینکه کاری تبدیل به یک عادت شود ، مدتی زمان نیازدارد ، برای اینکه این زمان کوتاه تر شود باید کمی خلاقیت داشت . با ما همراه شوید.

با فرزندتان به جنگ میکروبهای نامریی بروید ، صابون را سلاح قرار دهید ، یک جنگ تمام عیار به راه بیاندازید و آنها را شکست دهید ، صدای میکروب ها را شبیه سازی کنید و آنها را زشت نشان دهید.

بازی شستن دستن کودک

خواندن شعر 

شعرهای کودکانه شستن دستهاراحفظ کنیدوقت شستن دستهاکنارکودکتان زمزمه کنید.هرزمان احساس کردیدوقت شستن دستهای کودکتان است باخواندن شعرباصدای بلندبه اویادآوری کنید.

نقاشی میکروب ها

یک یا چند میکروب را روی کاغذ بکشید از کودکتان بخواهید میکروب ها را رنگ کند هنگامی که کودک سرگرم رنگ آمیزی میکروب ها است برایش توضیح دهید میکروب ها موجودات بسیار ریزی هستند که با چشم دیده نمی شوند اما در همه جا حضور دارند ، اگر بهداشت فردی خود را رعایت نکنیم وارد بدنمان شده و ما را بیمار می کنند.

استفاده از چاپ دست

دستهای کودکتان را بر روی دو کاغذ دورکشی کنید ، به او توضیح دهید دستهای اولی دستهایی قبل از بازی کردن است و دستهای دوم دستهای بعد از بازی است ، بپرسید دستها قبل و بعد از بازی چه فرقی دارند روی هر دو کاغذ با نقاشی نشان دهد.

از چاپ دست برای آموزش بهداشت دستها استفاده کنید ، دستهای شسته شده کودک را با رنگ سفید روی کاغذ رنگی چاپ کنید ، همینطور دستهای شسته نشده کودک را روی کاغذ چاپ کنید ، کودک متوجه تفاوت خواهد شد ودر صورت لزوم والدین نکته های قابل فهم برای کودک را به او گوشزد خواهد کرد .

 

برای اینکه شستن دست ها تبدیل به عادت شود از عروسک های او کمک بگیرید ، برای هر بار دست شستن می توانیم یکی از عروسک های کودک رو که قابل شستشو هست را همراه کودک ببریم از کودک بخواهیم دست عروسکش را هم بشوید.

 

 

امیدواریم که با این روش های بیان شده از نوشته مجله خبری مکتب آبی ، بتوانید از ابتلا کودک خود به ویروس کرونا در روز هایی که اکثر افراد در قرنطینه خانگی به سر می برند، جلوگیری کنید و همچنین رفتار پسندیده شستن مداوم دست ها در کودک شما نهانیده بشود .

۴ دیدگاه
 • مهری امامی
  پاسخ
  ارسال شده در12:19 ب.ظ,مارس 19, 2020

  عالی و کاربردی هست و من از این مطالب استفاده کردم با سپاس از خانم ایرانشاهی عزیز

 • علی
  پاسخ
  ارسال شده در7:40 ب.ظ,مارس 19, 2020

  عالی استاد…

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت